«Освіта для сталого розвитку – поетапний гармонійний та збалансований розвиток всебічно освіченої соціально активної особистості» Сьогодні населення Землі складає більше 7 мільярдів. Якби кожна людина у світі підтримувала той же спосіб життя і рівень споживання як мешканці України, нам були б потрібні ще дві такі планети. Якщо ми продовжимо експлуатувати Землю тими ж темпами, …
Category: Каталог статей
Січ 26
«Використання нестандартного обладнання для підвищення інтересу у дітей до рухової активності
«Щоб зробити дитину розумною і розважливою: зробіть його міцним і здоровим!» Збереження і зміцнення здоров’я дитини – першооснова його повноцінного розвитку. У будь-якому цивілізованому суспільстві немає більш важливої і головної цінності, ніж здоров’я дітей, а отже, пріоритет повинен бути відданий вирішення в першу чергу завдань, пов’язаних з дитячим здоров’ям. Рух становить основу практично будь-якої …
Січ 26
«Логіко-математичні ігри на заняттях з формування елементарних математичних уявлень і у вільний час”.
Навчання математики дітей дошкільного віку немислимо без використання цікавих ігор, завдань, розваг. При цьому роль нескладного цікавого матеріалу визначається з урахуванням вікових можливостей дітей і завдань всебічного розвитку та виховання: активізувати розумову діяльність, зацікавлювати математичним матеріалом, захоплювати і розважати дітей, розвивати розум, розширювати, поглиблювати математичні представлення, закріплювати отримані знання та вміння, вправляти у вживанні їх …
Січ 26
Сучасні інноваційні освітні технології формування логіко-математичної компетентності дошкільнят.
Логічні блоки Дьєнеша використовують для: 1) закріплення знань про сенсорні еталони (ранній і молодший дошкільний вік): форма (круглі, квадратні, прямокутні, трикутні); колір (червоні, жовті, блакитні); розмір (великі, маленькі); товщина (товсті, тонкі); 2) формування елементарних понять із математики та інформатики (старший дошкільний вік): ознайомлення з геометричними фігурами, формою, кольором, розміром; ознайомлення із множиною; порівняння, аналіз, класифікація, …
Бер 23
Форми, методи та прийоми залучення дошкільників до художньо-естетичної діяльності з урахуванням вікових особливостей дітей
Ефективним шляхом всебічного гармонійного розвитку особистості є залучення дошкільників до художньо-продуктивної діяльності, яка включає образотворчу, музичну, театралізовану, художньо-мовленнєву діяльність. Ці види діяльності виконують функцію позитивно-емоційного збагачення, викликають емоції радості, захоплення, натхнення, витісняють тривожність, напругу, почуття безпорадності. Художньо-продуктивна діяльність задовольняє гостру потребу дітей у самовиявленні і є одним із найулюбленіших занять дошкільників. У цьому виді діяльності …
Лис 10
Рання профорієнтація дошкільника засобами економічного виховання.
Невід’ємною складовою соціалізації сучасної дитини є формування її економічної грамотності. Дитина вже в дошкільному віці стикається з економічними проблемами в сім’ї. Дорослі часто не замислюються над цим, вважаючи дитину ще малою, аби зрозуміти навіть елементарні економічні поняття. Проте основи фінансової грамотності слід закладати у дошкільному закладі. Ознайомлення дітей із працею дорослих відбувається вже в молодшому …
Лис 10
Консультація для батьків “Літній відпочинок дітей”
Літо прийшло! З ним ми пов’язуємо свої мрії про відпочинок, про виїзд на природу. Особливо хочеться порадувати літнім відпочинком дітей. Прагнення батьків оздоровити своїх дітей — мабуть, сьогодні єдина сила, яка здатна це реалізувати. Отже, літнє оздоровлення дітей — справа батьків. Шановні, татусі та мами, даємо вам деякі поради щодо організації ігрової діяльності з малечею. …
Лис 10
Консультація «Організація прогулянок влітку»
Ефективним засобом оздоровлення та фізичного виховання дітей є прогулянки, які організовують на ігрових майданчиках, обладнаних для кожної вікової групи. Активна діяльність на про¬гулянці (ігри, фізкультурні комплекси, спортивні розваги, спо-стереження, трудова діяльність тощо) загартовує дітей, розвиває їхні рухи, сприяє фізичному розвитку, підвищує життєвий тонус. Тому в літній період слід забезпечити максимальну тривалість що¬денного перебування дітей на …
Лис 10
Організація літнього оздоровлення дітей
Літню роботу з дітьми в дошкільному закладі прийнято називати оздоровчою. Цим визначається її основна мета і завдання. Важливо всесторонньо використати сприятливі для зміцнення здоров’я дітей умови літнього часу і добитися, щоб кожна дитина зміцніла і загартувалася. Успіх літньої роботи визначається перш за все тим, наскільки своєчасно підготувався до неї колектив дошкільного закладу. Дуже важливо при …